Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna Uprawa Przedsiębiorca Rolny Rolniczy Przeglšd Techniczny Hoduj z głowš bydło Hoduj z głowš œwinie
Atlas chwastów

Atlas chwastów

Poradnik autorstwa inż. Adama Paradowskiego z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu. Zawiera szczegółowe opisy kilkudziesięciu gatunków roślin stanowiących zachwaszczenie upraw rolniczych, ogrodniczych i leśnych. Rozpoznawanie poszczególnych gatunków ? już na etapie siewek i młodych roślin ? ułatwią liczne barwne fotografie. Schematycznie przedstawione terminy występowania (towarzyszące prezentowanym gatunkom) będą pomocne w ustaleniu odpowiedniego terminu zwalczania danego chwastu. Ilustrowany słowniczek oraz indeks nazw polskich i łacińskich - to uzupełnienie tej publikacji.

Choroby i szkodniki warzyw

Choroby i szkodniki warzyw

Książka autorstwa dr Marii Rogowskiej i dr. Jana Sobolewskiego to najobszerniejsze w języku polskim opracowanie zagadnienia dotyczącego chorób i szkodników roślin warzywnych, z pewnością także - jedno z nielicznych na świecie. Lata obserwacji prowadzonych przez współtwórców książki, badań, obecności w gospodarstwach całej Polski przyczyniły się do powstania tej monografii. Drobiazgowe, obszerne opisy wyglądu poszczególnych stadiów wzbogaca wiele ilustracji pomocnych w poprawnym określeniu zagrożenia

STARE CIĄGNIKI na polskich polach w latach 1918-1969

STARE CIĄGNIKI na polskich polach w latach 1918-1969

Publikacja "Ciągniki na polskich polach w latach 1918-1969" stanowi próbę przybliżenia Czytelnikowi dawnych ciągników rolniczych, które pracowały na naszych polach. Pomijając śladowy import traktorów wczesnego okresu, dopiero od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku rozwinęło się kilka silnych firm handlowych, prowadzących w okresie międzywojennym bardziej widoczną sprzedaż ciągników rolniczych. Natomiast rok 1969 to umowna data dla najmłodszego ciągnika zabytkowego. Dlatego w niniejszym opracowaniu znalazło się wiele, zarówno archaicznych konstrukcji traktorów, jak również kilka nowszych typów, wciąż powszechnie użytkowanych, aczkolwiek skonstruowanych przed 1969 rokiem. Na podstawie dostępnych materiałów, literatury, prospektów, opracowań historycznych, czasopism, relacji osób prywatnych i własnych spostrzeżeń autor dołożył wszelkich starań, by zawarte informacje były jak najbardziej rzetelne.

Wiosenne odchwaszczanie zbóż - kompletny program

Wiosenne odchwaszczanie zbóż - kompletny program

Pozycja "Wiosenne odchwaszczanie zbóż" z serii "Apra doradza" to program bazujący na kilku typach tabel. Informacje w nich uzupełniają się lub są możliwe do odczytania w dwojaki sposób. Przykładowo można sprawdzić, jakie gatunki chwastów zwalcza określona substancja czynna, ale również odwrotnie, można uzyskać informację, na jakie substancje czynne jest wrażliwy konkretny gatunek chwastu. Całość uzupełniona jest obszernym tekstem, w którym Czytelnik może uzyskać ?ochroniarskie? odpowiedzi na pytania: co, jak, kiedy, dlaczego, a także w jakiej temperaturze, podczas jakiej pogody, na jakiej glebie i wiele, wiele innych. Program jest opracowaniem dotyczącym ochrony zbóż ozimych przed zachwaszczeniem w terminie wiosennym, a więc ograniczony do stosunkowo małego zagadnienia. Pozwoliło to na kompleksowe ujęcie tematu i znalezienia przez Czytelnika każdej poszukiwanej informacji, także uzupełnionej barwnymi zdjęciami.

Wiosenne odchwaszczania zbóż ozimych może przebiegać w dwóch podstawowych wariantach. Część plantacji odchwaszczana już jesienią wymaga na ogół zabiegów korekcyjnych. Polegają one na wykonaniu zabiegów na chwasty, których wschody nastąpiły już wiosną. Nie wymagają wielkiego pospiechu, a dawki herbicydów zastosowane w odpowiedniej fazie rozwojowej chwastów niekoniecznie muszą być maksymalne. Plantacje z różnych względów nieodchwaszczane jesienią wymagają wczesnych zabiegów wiosną w celu szybkiego zniszczenia, przede wszystkim chwastów, które przezimowały. Zwalczane w zaawansowanych fazach rozwojowych dosłownie z dnia na dzień stają się coraz bardziej odporne. Ze względu na zaawansowany rozwój wymagają do zniszczenia najwyższych zalecanych dawek. W tym terminie udział herbicydów w formie mieszanin, także o działaniu doglebowym, zapobiega wschodom chwastów jarych. Wybór odpowiedniego wariantu odchwaszczania, dostosowanego do aktualnej sytuacji na polu, pozwoli na wyeliminowanie nieomalże każdego typu zachwaszczenia bez względu na jego skład botaniczny.

"Wiosenne odchwaszczanie zbóż - kompletny program" to:

  • nowatorsko opracowane zalecenia, w których kluczem nie jest chronologia zabiegów (chociaż terminy zachowano), ale optymalne działanie substancji czynnych,
  • informacje o dawkach minimalnych i maksymalnych,
  • wykaz optymalnych faz rozwojowych bezpiecznych dla zbóż,
  • informacje na temat optymalnych faz zwalczania chwastów,
  • informacje o zakresie wrażliwości chwastów zwalczanych w przedziale 95-100%, a nie w granicach 85-100%, jak o tym informuje większość dostępnych zestawień,
  • wykaz wrażliwości poszczególnych gatunków chwastów na daną substancję czynną (mieszaninę),
  • wykaz substancji czynnych z zakresem zwalczanych gatunków chwastów.

Zalecenia żywieniowe i wartość pokarmowa pasz dla drobiu

Zalecenia żywieniowe i wartość pokarmowa pasz dla drobiu

Książka "Zalecenia żywieniowe i wartość pokarmowa pasz dla drobiu" to kompendium wiedzy na temat żywienia różnych gatunków drobiu. Polecana jest szczególnie pracownikom naukowym i studentom wydziałów: zootechnicznych, biologii i hodowli zwierząt, weterynaryjnych i rolniczych, pracownikom służb doradczych, producentom pasz i hodowcom drobiu. Praca zbiorowa pod redakcją Stefanii Smulikowskiej i Andrzeja Rutkowskiego.

Sygnały racic

Sygnały racic

Książka „Sygnały racic” to zbiór praktycznych wskazówek przydatnych producentowi bydła mlecznego, niezbędnych do poprawy zdrowotności i utrzymania stada pod kontrolą. Zawiera zrozumiałe opisy, rysunki i bardzo dużo fotografii. To kompendium wiedzy na temat utrzymania zdrowych racic.

cena 79 zł

Rozród

Rozród

Książka „Rozród” to bogato ilustrowany poradnik, dotyczący kluczowych kwestii związanych z płodnością i rozrodem bydła, kierowany przede wszystkim do hodowców – praktyków. W sposób przystępny i przejrzysty przekazuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i fachowe porady praktyczne. Czytelnik znajdzie tutaj opis wielu możliwości usprawnienia pracy ze zwierzętami oraz rozwiązań pozwalających uzyskać lepsze wskaŸniki rozrodu.

cena 58 zł

Sygnały koni

Sygnały koni

Książka „Sygnały koni” to zbiór praktycznych informacji dla hodowców i miłośników koni. Konie nieustannie wysyłają i uzewnętrzniają sygnały dotyczące ich zdrowia, dobrostanu, odżywiania i zachowań. Odpowiednia interpretacja i wykorzystanie tych sygnałów to dla każdego hodowcy i miłośnika koni duże wyzwanie. Holenderscy weterynarze, a zarazem właściciele i miłośnicy tych zwierząt – Menke Steenbergen i Jan Hulsen – w oparciu o własne doświadczenia i wiedzę zawodową napisali „Sygnały Koni” - bogato ilustrowany przewodnik o tym jak rozumieć zachowania, postawę i cechy fizyczne indywidualnego zwierzęcia, a także grupy.

cena 96 zł

Sygnały ziemniaka

Sygnały ziemniaka

"Sygnały ziemniaka" to kolejna pozycja książkowa powstała we współpracy z holenderskim wydawnictwem Roodbont. Napisana w formie poradnika stanowi kompendium praktycznej wiedzy z zakresu uprawy tej popularnej rośliny. Omawia jej wszystkie etapy ? od przygotowania i doboru odmian, poprzez nawożenie, odchwaszczanie, rozpoznanie chorób i szkodników, do zbioru i dobrego przechowalnictwa wraz z transportem.

cena 75 zł

Choroby bydła

Sygnały brojlerów

"Sygnały brojlerów" to praktyczny przewodnik prowadzenia stada kurcząt rzeźnych w warunkach fermowych. Książka zawiera niezbędne porady dotyczące oceny jakości piskląt, przygotowania środowiska produkcyjnego, postępowania ze stadem w trakcie odchowu oraz oceny wpływu profilaktyki i warunków środowiskowych na efekty produkcyjne i jakość surowca drobiarskiego.

cena 95 zł

Choroby bydła

Sygnały kur nieśnych

"SYGNAŁY KUR NIEŚNYCH" to praktyczny poradnik prowadzenia stad rodzicielskich i towarowych kur nieśnych. Przekazuje wskazówki dla producentów dotyczące dobrych praktyk zootechnicznych, postępowania ze stadem, diagnostyki i rozpoznawania błędów w produkcji.



cena 94 zł

Choroby bydła

Choroby bydła

Bogato ilustrowana książka dla hodowców, studentów i lekarzy weterynarii. Porusza tematykę m.in. kulawizn, chorób wymienia, chorób pasożytniczych, zakaŸnych, układu pokarmowego, a także ronień i profilaktyki biegunek. Polecamy!"



cena 146,5 zł

Sygnały świń

Sygnały świń

Wyjątkowa, bogato ilustrowana książka napisana przez lekarzy weterynarii w oparciu o wieloletnie obserwacje zachowania świń. Pomaga właściwie odczytywać i wykorzystywać sygnały o stanie zdrowia i kondycji zwierząt.



cena 92 zł

 
© 2008 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone